تبلیغات
دیدار - هفتم تیرماه سالروز شهادت دکتر بهشتی در سال 1360
دیدار
به نام الله ، به یاد الله ، برای الله

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل دیدارها :
  • دیدار امروز :
  • دیدار دیروز :
  • دیدارهای این ماه :
  • دیدارهای ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین دیدار :
  • آخرین بروز رسانی :

هفتم تیرماه سالروز شهادت دکتر بهشتی در سال 1360

فاجعه هفت تیر
وشهادت آیه الله بهشتی ویاران او

هفت تیر از ایام الله است، در آن روز چهره پلید منافقین افشاء‌شد و بغض و كینه درونی آنها بیرون ریخت. یك مشت جوان جیغوله بی سروپا كه دم از خلق میزدند و چهره زشت خود را زیر ریا و دورویی پنهان میكردند،‌در هفت تیرپرده از نقابشان برافتاد و پلیدیشان بر مردم هویدا شد. هزینه سنگین بود چون بهشتی دیگر در بین ملت نبود، اما دستاورد هم بزرگ بود. كشور ایران و انقلاب اسلامی سرمایه ای عظیم مثل شهید بهشتی را هزینه كرد،اما سود بزرگی هم بدست آورد.البته هیچ سود ومنفعتی با مردی چون بهشتی برابری نمیكند، چون بهشتی یك ملت بود برای ملت ایران. اگر بهشتی شهید نمیشد و فاجعه هفت تیر اتفاق نمی‌افتاد ، منافقین شرم و دروغگو تا سالهای سال زیر پرده ریا و دورویی به انقلاب اسلامی و كشور ایران خیانت می‌كردند .شاید تا مدتها طولانی مردم مثل هفت تیر، ماهیت كثیف آنها را نمی‌شناختند. آن نامردان پست كه با تبلیغات گمراه كننده و جوان پسند، جوانان خام ملت را به بیراهه میكشاندندو علیه خود ملت بكار میگرفتند، به این زودیها دست از سر ملت وجوانان ملت برنمیداشتند و هنور باید خسارت میدادیم.اما لطف خدا بخاطر خون شهید بهشتی و یارانش نصیب ملت گردید وحقیقت پلید آنها برای ملت آشكار شد. این كم دستاوردی نبود، اگر چه خسارت غیرقابل جبران بود.
البته واضح و مبرهن است كه همه هدف دشمن در هفت تیر بهشتی بود، دیگران هم مؤثر بودند ، اما بهشتی خار چشم ، و سر راه آنها برای رسیدن به مقاصد كثیفشان بود. چون تا آن زمان هیچ شخصیتی به اندازه شهید بهشتی مورد تهمت و افتراء‌ واقع نشده بود. كم شخصیتی به اندازه او مظلوم بود . شهید بهشتی یكی از استوانه های مؤثر و مفید انقلاب و نظام بود. او افشاء كننده چهره‌های منافقی بود كه خود را با سالوسی و دروغگویی به مدارج عالی نظام جمهوری اسلامی رسانده بودند.
شهید بهشتی بازوی توانای امام (ره) ، ومغز متفكر انقلاب بود. دشمن بزعم باطل خود ، با هدف قرار دادن بهشتی میخواست امام را تضعیف ، و دوروبر او را خالی كند آنگاه به امام حمله نماید.اما به لطف خداوند، با شهادت بهشتی ،هزاران بازو برای حمایت امام (ره) برخاستند ، دستان نا‌پاك دشمنان را از ساحت مقدس امام دور كردند.
امروز بعد از سالیان دراز ، فراق شهید بهشتی و یارانش ،هنوز خلأ وجود او به روشنی احساس میشود . با این همه، بركات خون شهید بهشتی، مدام نصیب ملت ما شده ومیشود. نكبت وخاری هم گریبان قاتلینش را گرفت. بهشتی مظلومانه و خیلی زود از میان رفت، اما همین عمر كوتاهش فوق العاده پربركت بود. اورسالت خود را نسبت به خدا وامام وملتش ادا كرد . تمام عمرش را صرف برپایی حكومت اسلامی نمود.ملت ایران در فاجعه هفت تیر، هفتاد و دو مبارز فداكار را از دست داد و به اندازه هفتاد ودوسال گریست. نامشان سربلند و راهشان پر رهرو باد.

سخنان امام (ره) درباره واقعه هفت تیر و شهادت شهید بهشتی
1 – مگر شهادت ارثی نیست كه از موالیان ما كه حیات را عقیده و جها میدانستند و در راه مكتب پرافتخار اسلام با خون خود وجوانان عزیز خود از آن پاسداری می‌كردند، به ملت شهید پرور ما
رسیده است.
«صحیفه نور جلد 15 صفحه51»
2 – مگر عزت و شرف وارزشهای انسانی، گوهرهای گرانبهایی نیستند كه اسلاف صالح این مكتب ، عمر خود ویاران خود را در راه حراست و نگهبانی از آن وقف نمودند.
«صحیفه نور جلد 15 صفحه51»
3 – مگر ما پیروان و پاكان سرباخته در راه هدف نیستیم كه از شهادت عزیزان خود ، به دل تردیدی راه دهیم.
«صحیفه نور جلد 15 صفحه51»
4 – مگر دشمن ما قدرت آن را دارد كه با جنایت خود مكارم و ارزشهای انسانی شهیدان عزیز ما را از آنان سلب كند.
«صحیفه نور جلد 15 صفحه51»
5 – مگر دشمن های فضیلت میتوانند جز این خرقه خاكی را از دوستان خدا وعاشقانه حقیقت بگیرند.
«صحیفه نور جلد 15 صفحه51»
6 – ملت ایران در این فاجعه بزرگ 72 تن بی‌گناه، به عدد شهدای كربلا از دست داد.
«صحیفه نور جلد 15 صفحه52»
7 – ملت ایران سرافراز است كه مردانی را به جامعه تقدیم می‌كند كه خود را وقف خدمت به اسلام و مسلمین كرده بودند و دشمنان خلق گروهی را شهید نمودند كه برای مشورت در مصالح كشور گرد هم آمده بودند.
«صحیفه نور جلد 15 »
8 – شما می‌بینید كه در زمانی كه مرحوم بهشتی زنده بودند، چه وضعیتی پیش آوردند، این اراذل ایشان را یك چهره دیگری نشان داده بودند كه آن روز در خیابانها هم بر ضد ایشان تظاهر میكردند، صحبت میكردند و نمی‌دانستند قصه را، شهادت ایشان سبب این شد كه یك بهره بزرگی ما داشتیم و آن اینكه ثابت شد كه آن انحراف بوده است.
«صحیفه نور جلد 15 صفحه138»
9 – شهادت آقای بهشتی و این هفتاد نفر مظلوم، یكدفعه متحول كرد مردم را به اینكه كم كم بیدار شدند.
«صحیفه نور جلد 15 صفحه139»
10 – آقای بهشتی رحمه الله علیه یك نفر آدمی بود كه مجاهد برای اسلام بود، بدرد می‌خورد ، فعال بود، دانشمند بود،مدیر بود،مدبر بود.
«صحیفه نور جلد 15 صفحه222»
11- مردم یك وقت بیدار شدند كه بهشتی‌ای در كار نبود.
«صحیفه نور جلد 15 صفحه44 »
12 – شهات شهید بهشتی در برابر مظلومیت او ناچیز است.
«صحیفه نور جلد 15 صفحه 44»
13 – بهشتی مظلوم زیست،مظلوم مْرد و خار چشم دشمنان اسلام بود.
«صحیفه نور جلد 15 صفحه 52»

درباره دیدار

« السلام علیك یا اباعبدالله الحسین(ع) »

ببین آشفته گشته وضع و حالم
دگر بشکسته بالم بس ننالم
دمادم این دعا ورد زبانم
ببینم کربلا را تا جوانم

« امیری حسین و نعم الامیر »
مدیر دیدار : بهنام امینی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان