تبلیغات
دیدار - انقلاب مخملی و بیانیه دهم موسوی؟!!
دیدار
به نام الله ، به یاد الله ، برای الله

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل دیدارها :
  • دیدار امروز :
  • دیدار دیروز :
  • دیدارهای این ماه :
  • دیدارهای ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین دیدار :
  • آخرین بروز رسانی :

انقلاب مخملی و بیانیه دهم موسوی؟!!

وقتی پروسه انقلاب مخملی را در ایران با سایر تجارب دنیا مقایسه میکنیم به وضوح به نقش آقای موسوی به عنوان کاندیدای مدعی میرسیم هرچند آقای موسوی تاکنون خود را فرزند دلسوز انقلاب معرفی و خود را از ایفای نقش در چنین برنامه طراحی شده ای مبری دانسته است اما یا این ایفای نقش در این برنامه ناخواسته اما مطابق برنامه طراحان ماجرا پیش میرود که این حالت خوشبینانه قضیه است و یا اینکه این انکار آگاهانه و جهت کاستن از موج منفی افکار عمومی انجام میشود.

در هر حال بعد از وقوع انتخابات و عدم توفیق کاندیدای موج راه انداز در ایران و ادعای تقلب و تلاش برای تداوم این موج در خیابانها و اعمال فشار بر حاکمیت شاهد فروکش کردن تدریجی این موج و آرامش جامعه بر خلاف میل و تلاش طراحان آن هستیم. با روند فعلی ماجرا و دستگیری و اعتراف چهره های نزدیک و صحنه گردانان برنامه تغییر حاکمیت در ایران و صدور دهمین بیانیه آقای موسوی - به نظر میرسد محاکمه آقای موسوی در ایران اجتناب ناپذیر باشد و شاید این تاخیر در محاکمه  برای اتمام حجت برای ایشان و افکار عمومی جامعه باشد. آقای موسوی اگر همان روزهای اول دستگیر و محاکمه می شد تلاشهای او برای به آشوب کشاندن جامعه و تلاش برای قانون شکنی را به این وضوح در پرونده نداشت.

او اینک نمی تواند این ادعا را رد کند که قوه مجریه و شورای نگهبان و حتی قوه قضاییه را به تقلب متهم نموده است و باید مشخص نماید که در کشوری که هیچکدام از ارکان حاکمیت آن را به رسمیت نشناخته و زیر بار قانون جاری آن نمی رود به چه منظور اقدام به کاندیداتوری نموده است؟

آقای موسوی مدعی بی اعتبار بودن سخنان دوستان دیروز خود گردیده و علت آن را شکنجه و آزار و اذیت عنوان میکند. حال این خود بعنوان یکی از اتهامات آقای موسوی اگر مطرح و دوستان معترف ایشان وقوع شکنجه و اخذ اعتراف تحت شکنجه را از خود رد نمایند آقای موسوی کدام دلیل را برای اثبات این ادعای خود همانند سایر ادعاهای فاقد مدرک و اعتبار خود اقامه خواهد نمود؟

در بخش دیگری از نامه و بیانیه اخیر آقای موسوی كه گویا خطر محاکمه خود را نزدیک احساس نموده و به عنوان فراز دوم سخن خود از آن یاد و پیشاپیش به استقامت و شهادت طلبی خود اشاره میکند.

متن بیانیه اخیر ایشان که به نوعی انشای احساسی بود تلاش میکند نتیجه مورد علاقه خود از این اعترافات را در مخاطب خود القاء و حداقل با دادن امیدهایی واهی از سرخوردگی طرفداران خود از سرنوشت موج سبز جلوگیری نماید.

به راستی در صورت محاکمه آقای موسوی و تلاش ایشان برای ایفای نقش قهرمان در این جریان آینده ایشان به کجا خواهد رسید؟

زندان - تبعید - اعدام ...شاید در صورت باقی ماندن آقای موسوی در توهم قهرمانی در همه حالات ایشان را به این منظور نزدیک کند اما چیزی برای ایشان شکننده تر از یک محاکمه آزاد برای قضاوت افکار عمومی و رها کردن ایشان بعد از محاکمه نخواهد بود.

ماجرای موج سبز در ایران به سرانجام نرسید اما تلاش غرب با نهادهای عظیم اجتماعی و علمی و NGO های تحت حمایت دولت های آنها و ابزارهای وسیع تبلیغاتیشان برای تغییر حکومت در ایران همچنان ادامه دارد. مجریان طرحهای براندازی اپزیسیون داخلی بوده و خواهد بود که با اجرای برنامه هایی تحت عنوان عدالت طلبی توسط دولت و قطع و یا کاهش سهم شرکای قدرت در ایران خوراک اپوزیسیون داخلی این برنامه ها را تامین و تدارک خواهد نمود.

درباره دیدار

« السلام علیك یا اباعبدالله الحسین(ع) »

ببین آشفته گشته وضع و حالم
دگر بشکسته بالم بس ننالم
دمادم این دعا ورد زبانم
ببینم کربلا را تا جوانم

« امیری حسین و نعم الامیر »
مدیر دیدار : بهنام امینی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان